Extraligisti vyhrali Novým Zámkom B ďalší zápas, Považská Bystrica zdolala Trnavu

Nové Zámky B, ktoré boli počas celej sezóny fackovacím panákom St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy, inkasovali 443 gólov a lámali negatívne rekordy súťaže, vyhrali aj druhý zápas play-out. Proti Prešovu nastúpili opäť v extraligovej zostave, dokonca aj s reprezentačným brankárom Andrejom Košarišťanom. Prešovčania, ktorí skončili po základnej časti predposlední, držali s favoritom krok do polovice zápasu, potom však skúsené mužstvo jasne ovládlo stretnutie a vyhralo. V druhom stretnutí play-out Považská Bystrica zvíťazila nad Trnavou.

Výsledky 2. kola play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

MHC Mikron Nové Zámky B – HC Prešov 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)

Góly: 3. Henderson (Kudla, Jakúbek), 22. Bajtek (Fábry), 35. Rogoň (Hain, Fábry), 38. Bajtek (Novák, Dundáček), 40. Zaťko (Ručkay, Hain), 44. Zbořil (Jurík, Zaťko), 52. Zbořil (Jurík, Novák) – 15. Pulščák (Pucher st., Hrabčák), 27. Pucher st. (Hajda, Pulščák). Strely: 42:21. Vylúčenia: 2:16 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Hatala – Krajčík, Nosek. Diváci: 134.

Nové Zámky B: Košarišťan – Zaťko, Hain, Novák, Dundáček, Hatala, Kudla, Andersons, Kudrna – Ručkay, Zbořil, Jurík – Rogoň, Fábry, Bajtek – Henderson, Jakúbek, Štrauch – Maroš, Ondrušek, Slávik.

Prešov:  Kožiak – Hajda, Zavalniuk, Kameneu, P. Pucher ml., Voitcekh, Matejovie, Krajč – Hrabčák, P. Pucher st., Pulščák – Iždinský, Stena, Lupták – Španko, Kicha, Lamač.

Dopisovateľ: Patrik Koči, MHC Mikron Nové Zámky
Novozámčania, ktorí nastúpili s troma tipsportligovými útokmi, sa do svojho súpera z Prešova pustili už od úvodného buly. Skóre stretnutia otvoril v 3. minúte Henderson. Domáci hokejisti nedávali pochýb o tom, kto je v zápase favoritom. Aj vďaka dobre chytajúcemu Kožiakovi a najmä prekombinovaným akciám Nových Zámkov sa do šatní po prvom dejstve išlo za stavu 1:1. Výborný vstup do druhej tretiny spečatili Nové Zámky rýchlym gólom Bajteka. Prešovčania sa však otriasli a v 27. minúte využil presilovovú hru kapitán Pucher – 2:2. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 35. minúte, Rogoň unikol hosťujúcej obrane vo vlastnom oslabení a prinavrátil vedenie Novým Zámkom. Do konca tretiny sa presadili ešte Bajtek a Zaťko. Poslednú časť hry si domáci hráči postrážili, Prešovčanov do ničoho nepustili, pričom ešte dvakrát sami skórovali. O oba góly sa postaral kapitán Zbořil. Nové Zámky tak v druhom kole play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy vyhrali nad Prešovom 7:2.

HK 95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 21. Drevenák (L. Ďurkech, J. Ďurkech), 30. Drevenák (J. Ďurkech, Ciger), 34. Ligas (Dolinajec, Trška) – 3. Lukačovič (Kamenický, Klein). Strely: 43:33. Vylúčenia: 5:5 na 2 min., navyše L. Ďurkech 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Cíger a Klema 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: D. Konc st. – D. Konc ml., J. Konc. Diváci: 159.

Považská Bystrica: Kompas – L. Ďurkech, J. Ďurkech, Fančovič, Trška, Niník, Leško, Kubala, Nahálka – Drevenák, Zlocha, J. Cíger – Dolinajec, Ligas, Koleda – Danielčák, Turan, Mokrohajský – Bednár, Németh, Rodionov.

Trnava:  Košút – Poláček, Mrázik, Štepanovský, Poldruhák, Klein, Mihalko, Housa – Mrava, Klema, Szalay – Hudec, Hrabčík, Ševčík – Lukačovič, Lavrenov, Kamenický – Olša, Mikeš, Kuna.