Jozef Kováčik: Z Michaloviec vziať body je taký malý unikát

Topoľčany previedli vynikajúci obrat na ľade Michaloviec. O šlágri kola, ako aj svojom návrate domov po 18 rokoch, sa rozhovoril Jozef Kováčik vo videu od Jána Drinku.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Topoľčany 1:2pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 24. Toma (Chalupa) – 60. Kluka (Podstavek, Kalináč), 63. Bečka (Bystričan, Uhnák). Strely: 33:27. Vylúčenia: 5:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Homola, Novotný. Diváci: 1006.

Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Pulščák – Gavrik, Piatak, Mesaroš – Mašlonka, Cútt, Banovský – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Bystričan, Hřebíček, Duran – Kluka, Kalináč, Dvonč – Podstavek, Tomčák, Tábi – Uhnák, Laššo, Bečka – Šťastný, Klenko, Pekarčík.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
V zápase dvoch tímov, ktoré majú azda najlepšiu formu, sa v prvej tretine hral opatrný hokej. Obaja súperi nechceli odkryť karty hneď v úvode, čakalo sa tak na chyby. Diváci, ktorí mali pripravených plyšákov na zahádzanie ľadu po prvom michalovskom góle sa síce nenudili, no veľa šancí v prvej tretine nevideli. Najväčšiu mal v jej samom závere Radoslav Mesároš, ktorý ale prestrelil odkrytú topoľčiansku bránu.

V úvode druhej tretiny mal najskôr gól na hokejke Jakub Linet, na druhej strane, v prečíslení nepresne mieril Michal Kluka. Diváci sa gólu dočkali v 23. minúte. Samuel Chalupa nabil Lukášovi Tomovi a ten rozjasal solídne zaplnený štadión, ktorý následne zahádzal hraciu plochu plyšovými hračkami. Následná dlhšia pauza nepomohla nikomu. Hostia nevyťažili vyrovnanie z dvoch presilových hier, ba mohli aj inkasovať, keď mali gól na hokejke tak Mašlonka, ako aj Hamráček, ktorý predtým naskočil z trestnej lavice.

Ani v tretej tretine sa skóre dlho nemenilo. Topoľčany nevyužili ani tretiu presilovku v rade. Následne podobnou šancou opovrhli aj domáci, hoci postupne Safaralejev, Mašlonka aj Kolba mali dobré možnosti na skórovanie. S pribúdajúcim časom sa hostia čoraz viac približovali ku gólu. Nakoniec ho dosiahli 26 sekúnd pred koncom, kedy michalovská obrana nechala trestuhodne voľného Michala Kluku a ten vyrovnal na 1:1. V predĺžení mohol najskôr misky váh na michalovskú stranu nakloniť Lukáš Toma, v dobrej možnosti ale mieril iba do brankára Hala. Hneď z následného útoku prišiel krutý trest. Patrik Bečka totiž dorazil svoju strelu za chrbát Adam Trenčana a rozhodol tak, že extra bod putuje do Topoľčian, ktoré tak po Martine zdolali aj druhého ašpiranta na prvenstvo v prvej lige.