Topoľčany uštedrili dvadsiatke najvyššiu prehru, Kluka s hetrikom

Vo vloženom nedeľňajšom zápase St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy Topoľčany rozdrvili juniorských reprezentantov Slovenska a uštedrili jej najvyššiu prehru v aktuálnej sezóne. Zdá sa, že "Žochári" sa po náročnom úvode sezóny, keď podľahli Martinu aj Michalovciam, dostali už do správnej fazóny a po piatkovej vydretej výhre na Spiši teraz potvrdili rolu favorita v dueli proti dvadsiatke. V ňom sa hetrikom blysol Michal Kluka.

HC Topoľčany - HK Orange 20 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Góly: 10. Duran, 12. Kluka (Kováčik, Ďurčo), 26. Tomčák (Hrudík, Pekarčík), 27. Tábi (Laššo), 40. Kluka (Tomčák, Kováčik), 54. Kluka (Dvonč, Halo), 58. Dvonč (Uhnák, Kováčik) – 9. Juščák (Köver, Svitana). Strely: 30:34. Vylúčenia: 6:3 na 2 min., navyše Halo 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Müllner – Źák, Jedlička. Diváci: 612.

Topoľčany: Halo – Hrudík, Král, Ďurčo, Kováčik, Bystričan, Duran, Gergel, Grman, Kluka, Tomčák, Dvonč – Šťastný, Uhnák, Bečka – Tábi, Laššo, Podstavek – Gergel, Klenko, Pekarčík.

HK Orange 20: Kostelný (od 27. Pavličko) – Štefanka, Golian, Brincko, Švec, Maňák, Boldižár, Romaňák, Nahálka, Fafrák, Kollár, Urbánek – Svitana, Köver, Juščák – Lunter, Giertl, Havrila – Džugan, Čenka, Záhradník

Dopisovateľ: Michal Škripec, HC Topoľčany
Vložené nedeľné kolo, ktoré sme odohrali proti mladíkom zo slovenskej dvadsiatky skončilo s uspokojivým výsledkom. Od prvej tretiny sme súpera nepustili do hry, hralo sa prevažne v ich tretine, avšak tlak sme nevyužili. Z následného ojedinelého protiútoku sme v deviatej minúte inkasovali na 0:1. To nás ešte viac nabudilo a gólom Šimona Durana sme behom minúty vyrovnali. Do konca tretiny sa nám skóre podarilo otočiť, a to vďaka Michalovi Klukovi. V následných dvoch tretinách sme už stretnutie dominovali a s prehľadom zvíťazili. Najväčšiu zásluhu na víťazstve má domáci hráč s číslom 19 Michal Kluka,ktorý behom zápasu vsietil hetrik.