Osemnástka dlho trápila Trebišov pred výbornou kulisou

TREBIŠOV (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela v utorňajšom zápase v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na ľade HK STEEL Team Trebišov. Favorizovanému súperovi z druhej najvyššej mužskej súťaže podľahla 2:6.

V hre o dobrý výsledok bola pritom celú tretiu tretinu. V 56. minúte – za stavu 4:2 pre domácich – sa odhodlala k hre bez brankára počas presilovky, no vo formáte šiestich proti štyrom sa jej nepodarilo skórovať. Následne Trebišov zveľadil skóre dvoma presnými zásahmi do prázdnej bránky. Rozhodujúcou na vplyv stretnutia bola prvá tretina, v ktorej inkasovali mladíci až štyri menšie tresty a za slabú disciplínu pykali. Trebišov využil dve presilové hry a v ďalšom priebehu stretnutia sa mu dýchalo ľahšie. Od tohto momentu sedeli na trestnej lavici už len domáci hráči, mladíci však nepretavili do gólu ani jednu z ponúknutých početných preváh a napokon prehrali 2:6.

HK STEEL TEAM Trebišov – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly: 6. Vrábeľ (Hamráček, Matis), 20. Vrábeľ (Groch, Romanov), 36. Novák, 49. Bdžoch (Jacko, Vrábeľ), 58. Hamráček (Šimčák), 60. Varga (Bdžoch) – 40. Straka (Tomík, Prokopovič), 50. Prokopovič (Straka).

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 27:30.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Lenďák – Kupec, Ličko, Šimon, Beluško, Fabuš, Šlank – Straka, Prokopovič, Tomík – Šilhár, Semančík, Liščinský – Liška, Krchňavý, Lašš – Hazala. Tréner M. Dendis.