Michalovce pred vyše 2000 divákmi triumfovali v Topoľčanoch, Humenné znova vynulovalo Martin

Líder St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy sa predstavil v 35. kole v Topoľčanoch, s ktorými v tejto sezóne už dvakrát prehral. Trojkráľový šláger pred vyše dvetisíc divákmi však od druhej tretiny pevne držal vo svojich rukách a Michalovčania tak potvrdili výhrou svoju vedúcu pozíciu. Humenné doma privítalo druhý Martin a už druhý raz za sebou ho pokorili bez inkasovaného gólu. Panteri z Považskej Bystrice prekvapivo vysoko podľahli na svojom ľade Skalici. Spišiaci prišli o cenné body z bratislavského ľadu až v záverečnej tretine. Dubnica rozstrieľala Trnavu, debakel uštedril aj Prešov rezerve Nových Zámkov.

Výsledky 35. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HC Prešov – MHC Mikron Nové Zámky B 13:3 (1:2, 3:0, 9:1)

Góly: 5. Stena (Iždinský, Benko), 22. Benko (Chlepčok, Magdolen), 27. Matejovie (Lupták, Iždinský), 29. P.Marcinek (Magdolen, Dubina), 43. Tužinský (Chlepčok, Kicha), 45. P.Marcinek (Magdolen, Pulščák), 47. Hajda (P.Marcinek, Pulščák), 49. P.Marcinek (Magdolen, Tužinský), 49. Stena (Iždinský, Voitcekh), 52. Dubina (P.Marcinek, Vrbka), 53. Magdolen (Pulščák, P.Marcinek), 59. Hajda (Magdolen, Pulščák), 59. Chlepčok (Tužinský, Benko) – 11. Dobrotina (Ľ.Buc, Murashov), 16. Ľ.Buc (Jakúbek, Slávik), 47. Vörös (Dobrotina). Strely: 48:27. Vylúčenia: 4:7 na 2 min., navyše Ondrušek 5+DKZ za pichnutie. Presilovky: 4:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Hatala – Číž, Nosek. Diváci: 95.

Prešov: Babik – Hajda, Zavalniuk, Matejovie, Dubina, Benko, Voitcekh – Pulščák, Tužinský, P.Marcinek – Iždinský, Stena, Lupták – Magdolen, Liubimov, Chlepčok – Kicha, Lamač, Vrbka

Nové Zámky B: Glosár (od 47. Vyžinkár) – Ľ.Buc, Evdokimov, Židulják, Ryšavý, Štefánik, Petro, Šimko, Procháczka – Slávik, Ondrušek, Jakúbek – Dobrotina, Murashov, Maroš – Hariš, Vörös, Kucsera – Janka, Danilov, Gubó

HC Topoľčany – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 40. Laššo (Hřebíček, Podstavek) – 26. Linet (Safaraleyev, Korenko), 32. Linet (Kolba, Róth), 49. Gavrik (Hopkovič), 53. Safaraleev (Hančák, Kolba). Strely: 17:40. Vylúčenia: 3:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Purgat, Vido – Šefčík, Junek. Diváci: 2139.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Hřebíček, Bulák, Gergel – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Bečka, Uhnák, Laššo – Dvonč, Klenko, Pekarčík

Michalovce: Trenčan – Kurbatov, Kolba, Hančák, Korenko, Hopkovič, Novický, Bdžoch, Banovský – Dvurechensky, Piatek, Boiko – Giľák, Cútt, Gavrik – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

Dopisovateľ: Jaroslav Šupa, topolcanyinfo.sk
V Topoľčanoch sledovala početná divácka kulisa výborný hokej. Topoľčany po piatkovom víťazstve na ľade Martina chceli uchmatnúť nejaké body aj lídrovi z Michaloviec. V úvodnej tretine sa hral výborný hokej, obrany na oboch stranách prevyšovali útočné akcie. Oba tímy sa zamerali na pozorné bránenie obrannej modrej, a tak veľa striel na oboch stranách nebolo.

Skóre otvorili hokejovejší hostia v 25. minúte, kedy vedúci gól zápasu zaznamenal Linet. Až v 28. minúte prišlo k prvému vylúčeniu, na dve minúty za napadnutie si šiel odsedieť domáci obranca Král, no hostia početnú výhodu nevyužili, keď v závere presilovky prišli navyše aj o vylúčeného Piataka. Následne bol vylúčený aj Novický, a domáci tak hrali krátku presilovku piatich proti trom. Tú však totálne zbabrali, keď po úniku strelil druhý gól hostí Linet – 0:2. Domáci zápas zdramatizovali v samom závere druhej časti, keď sa deväť sekúnd pred sirénou presadil Laššo – 1:2.

V záverečnej tretine opäť pokračoval svižný hokej, hostia pozorne bránili svoju obrannú modrú a vyrážali do nebezpečných brejkov. Akcie domácich končili na pozornej obrane hostí, respektíve si z ich strelami poradil brankár Trenčan. V 49. minúte vyšla hosťom rýchla akcia a Gavrik vrátil lídrovi dvojgólové vedenie. Iskierku Topoľčian na prípadný bodový zisk zahasil v 53. minúte hosťujúci legionár Safaraleev – 1:4. Hostia ukázali, že právom im patrí vedúci post I. hokejovej ligy. Domácim sa však snaha uprieť nedá.

HK 95 Považská Bystrica – HK Skalica 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

Góly: 3. Niník (Drevenák, Németh) – 12. Janáč (Jaša, Kotzman), 13. Štumpf (Hujsa, Vaškovič), 16. Janáč (Kotzman, Jaša), 28. Štumpf (Škápik, Vaškovič), 29. Pač (Jurák, Mowrey), 34. Kotzman (Jaša, Janáč), 42. Mowrey (Jurák, Pač). Strely: 30:38. Vylúčenia: 5:7 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Makúch, Kovalík. Diváci: .

Považská Bystrica: Kompas (od 29. Klinčúch) – Trška, Fančovič, Augustín, Nahálka, Leško, Ďurkech, Németh, Niník – Cíger, Koleda, Drevenák – Špankovič, Ligas, Dolinajec – Novotný, Pšurny, Rodionov – Bednár, Turan, Mokrohájsky.

Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka,Grman, Mrázik – Štumpf,Vaškovič – Okoličány, Mowrey, Jurák – Janáč, Jaša – Trnka, Dufek, Kniazev, Hujsa, Kotzman.

Súhrn zaslal klub HK 95 Považská Bystrica
Domáce mužstvo stále hľadá po novom roku svoju  stratenú tvár a hoci sa dnes dostalo do vedenia po dôraznej dorážke Niníka. To bolo asi všetko čo dnes predviedlo. Samozrejme okrem stále sa opakujúcich zbytočných faulov, chýb jednotlivcov, nedodržiavanie taktiky a hernej disciplíny. Skaličania po vyrovnávajúci góle úplne prevzali iniciatívu a až do záveru zápasu kontrolovali hru. Je však pravda, že domáci im dnes veľký odpor nekládli a preto zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.

MHK Humenné – HK Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Krajňák, 24. Solomončak (Vrábeľ), 48. Vaško (Fedorko), 54. Solomončak. Strely: 35:33. Vylúčenia: 2:1 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Žák – Janiga, Tomáš. Diváci: 690.

Humenné: Sidor – Pavúk, Majerník, Michalčin, Krajňák, Labanc, Mačkovič – Solomončak, Bylina, Vrábeľ – Vaško, Markuš, Fedorko – Babinets, Hudák, Šiňanský.

Martin: Bernát – Dvořák, Themár, Pokrivčák, Burzík, Rusina, Oravec – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Brveník.

HC Osmos Bratislava – HK Spišská Nová Ves 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 23. Smolka (Pavešic, Šalka), 24. Rzavský (Juriga, Valjent), 54. Musliu (Prokop, Valjent), 60. Musliu (Ondris, Juriga) – 33. Grebeňuk (Koky, Ondov), 35. Ondov (Findura, Koky). Strely: 31:40. Vylúčenia: 6:3 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Vyšný, Šotek. Diváci: 202.

Bratislava: Lakosil – Vidovič, Hedera, Valjent, Juriga, Čech, Pavešic, Vyskoč, Trudman – Musliu, Prokop, Danišovský – Rzavský, Pék, Ondris – Klučiar, Smolka, Šalka – Mlynčár, Bednarič, Mucha.

Spišská Nová Ves: Surák – Vantroba, Soveľ, Grebeňuk, Selickis, Zekucia, Krmenčík – Mikula, Koky, Piščalnikov – Findura, Vartovník, Köver – Polomský, Halász, Ondov – Zwick, Olejník.

Súhrn zaslal klub HC Bratislava
Na troch kráľov HC Osmos Bratislava privítali na domácom ľade hokejistov z HK Špišská Nová Ves. Vzájomné zápasy týchto tímov vyšli tento rok v prospech hostí, keď z troch zápasov 2 vyhrali v predĺžení a jeden v riadnom hracom čase, takže domáci mali hosťom čo vracať. Hostia však prišli s jasným cieľom získať v hlavnom meste 3 body a zabojovať o playoff.

Prvá tretina sa niesla opatrnom duchu a žiadne z mužstiev nechcelo spraviť chybu a dať tak šancu súperovi a teda diváci veľa šancí ani na jednej zo strán nevideli.

V druhej tretine najprv domáci mierne zvýšili tempo, čo viedlo k dorazenému puku zo strany Smolku a HC Bratislava viedlo 1:0. O necelé dve minúty sa so šťastím odrazil puk priamo na hokejku Rzavského, ktorý sa ocitol sám pre bránou a s prehľadom zakončil na 2:0. Nepriaznivé skóre naštartovalo hostí a zvýšenou aktivitou prinútili domácich k nedovolenej hre. Ponúknutú šancu hostia využili a dvoma presilovkovými gólmi vyrovnali stav stretnutia na 2:2.

V tretej časti hry diváci opäť videli opatrnú hru oboch mužstiev. V 54. minúte sa po krásnej prihrávke Prokopa podarilo presadiť Musliu a domáci sa opäť dostali do vedenia. Hostia v snahe o vyrovnanie sa uchýlili k hre bez brankára, čo využil domáci Musliu a svojim druhým gólom uzavrel skóre na 4:2.

MHK Dubnica nad Váhom – HK Gladiators Trnava 12:1 (4:1, 4:0, 4:0)

Góly: 14. Kútny (Švec, Lantoš), 17. Macek (Kútny, Lantoš), 17. Hohl (Kanaet), 20. Rehák (Lee, Lantoš), 31. Krajči (Kristín, Jarábek), 37. Jarábek (Kristín, Kokavec), 39. Krajči (Kokavec, Hlaváček), 39. Lantoš (t.s.), 44. Kokavec (Krajči), 52. Kokavec (Krajči, Kristín), 54. Medek (Vakhrameev, Trenčan), 56. Macek (Jarábek, Lantoš) – 9. Lindeman (Kamenický, Burian). Strely: 49:28. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Valko – Drblík, Rehák. Diváci: 391.

Dubnica: Gibl – Jarábek, Švec, Rehák, Lee, Hlaváček, Hohl, Matejovič, Kozachuk – Kokavec, Krajči, Kristín – Kútny, Lantoš, Macek – Mikolášek, Jakubík, Kanaet – Medek, Trenčan, Vakhrameev.

Trnava: Brucháč (od 21. Košút) – Poldruhák, Schmidt, Burian, Kuna, Klein, Štepanovský – Lindeman, Szalay, Mrava – Lukačovič, Valo, Hudec – Škokor, Olša, Kamenický – Ibolya, Mikeš, Grell.

Súhrn zaslal klub MHK Dubnica nad Váhom
Dnes museli hráči Dubnica odčiniť decembrovú prehru v Trnave. Pred náročným domácim publikum to dnes domáci famózne uhrali v každej tretine štyrmi gólmi, ktoré skončili v sieti hostí. Zápas mal svižné tempo, boli aj nastrelené tyčky na obidvoch stranách. Trnava strelila iba čestný gól, lebo dubnický brankár Gibl jej viac nedovolil