Michalovce rozstrieľali Martin, Spišiaci zvládli dôležitý duel s Humenným

Sedem gólov strelili Michalovce v šlágri kola do siete Martina. Už v polovici zápasu si vytvorili priepastný šesťgólový náskok a s prehľadom vyhrali. V ďalších stretnutiach 38. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy sa zrodila taktiež pomerne hladká výhra Skalice s Bratislavou a Spišiaci zvládli dôležitý východniarsky súboj s Humenným. Stále sú tak v hre o play-off, hoci Trnavčania im nepomohli a podľahli ôsmej Považskej Bystrici. Dubnica nad Váhom a Topoľčany potvrdili úlohy favoritov a bez problémov zvíťazili.

Výsledky 38. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

MHC Mikron Nové Zámky B – HC Topoľčany 0:10 (0:5, 0:1, 0:4)

Góly: 7. Uhnák (Kluka, Ďurčo), 13. Tomčák (Hrudík, Kalináč), 14. Bystričan, 15. Podstavek (Kalináč, Nemček), 19. Kalináč (Hrudík, Podstavek), 28. Podstavek (Kalináč), 42. Podstavek (Kalináč, Nemček), 53. Laššo (Gergel, Bystričan), 55. Podstavek (Tomčák, Hrudík), 58. Ďurčo (Kluka, Uhnák). Strely: 24:45. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Valko – Beniač, Crman. Diváci: 32.

Nové Zámky B: Vyžinkár – Kudrna, Evdokimov, Židulják, Štefánik, Petro, S.Šimko – Ryšavý, Ľ.Buc, Maroš – Hariš, Vörös, Kucsera – Janka, Danilov, Mihalčín – Otruba, Procháczka.

Topoľčany: Komžík – Ďurčo, M.Král, Bystričan, Gergel, Hrudík, Tomčák – Podstavek, Uhnák, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Pekarčík, Laššo, Bečka.

Dopisovateľ: Patrik Koči, MHC Nové Zámky
V Nových Zámkoch bolo v podstate o výsledku rozhodnuté už po prvej tretine. Hostia z Topoľčian ju vyhrali 5:0.  Topoľčiansky gólostroj sa však v druhej dvadsaťminútovke zasekol a domáci brankár Vyžinkár inkasoval iba raz z hokejky Podstavka. Po prestávke sa však ofenzíva Topoľčian opäť naštartovala, Žochári pridali 4 góly a na juhu Slovenska triumfovali 10:0. Martin Komžík zneškodnil všetkých 24 striel Nových Zámkov a do štatistík si pripísal štvrtý zápas s vychytanou nulou.

HK Skalica – HC Osmos Bratislava 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

Góly: 15. Jurák (Mowrey, Okoličány), 18. Vaškovič (Škápik, Hujsa), 20. Straka (Dufek, Janáč), 30. Jurák (Okoličány, Mowrey), 40. Vaškovič (Jurák, Štumpf), 52. Okoličány (Pač) – 2. Klučiar (Pavešic), 10. Trudman (Ficel, Rzavský), 39. Pék (Rzavský, Trudman). Strely: 51:28. Vylúčenia: 4:7 na 2 min., navyše Hujsa 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Jedlička, J.Konc ml. Diváci: 710.

Skalica: Romančík – Jáník, Škápik, Pač, A.Sloboda, Straka, Grman, Trávniček – Štumpf, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Mowrey, Jurák – Janáč, Dufek, A.Kotzman – Trnka.

Bratislava: Lakosil – Boldižár, Juriga, Ficel, Pavešic, Vidovič, Čech – Musliu, Prokop, Danišovský – Klučiar, Smolka, Šálka – Rzavský, Pék, Trudman – Mlynčár, Bednarič, Mucha.

HK Gladiators Trnava – HK 95 Považská Bystrica 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly: 16. Lukačovič (Kamenický), 44. Lavrenkov (Lukačovič, Kamenický), 48. Lukačovič (Kamenický, Lavrenov) – 11. L. Ďurkech (J. Ďurkech), 27. Fančovič (Pšurný, Trška), 46. Dolinajec (J. Ďurkech, L. Ďurkech), 51. Turan (Nahálka, Danielčak). Strely: 34:34. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Haringa, Šefčík. Diváci: 128.

Trnava: Košút – Poldruhák, Poláček, Burian, Štepanovský, Housa, Klein – Szalay, Schmidt, Mrava – Lukačovič, Valo, Kamenický – Škokor, Lindeman, Olša – Mikeš, Lavrenov, Boor.

Považská Bystrica: Kompas – J.Ďurkech, L.Ďurkech, Trška, Fančovič, Špankovič, Nahálka, Augustín, Niník – Cíger, Ligas, Dolinajec – Koleda, Pšurný, Drevenák – Danielčak, Turan, Mokrohájsky – Rodionov, Németh, Novotný.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Hosťom dnes išlo o veľa, a domácim zas o česť. Považania ešte bojujú o účasť v prvej osmičke spolu so Spišskou Novou Vsou.
Zápas bol dnes vyrovnaný od samého začiatku, o čom svedčí samotný výsledok a pomer striel na oboch stranách 34:34. Prvá tretina bola vyrovnaná a aj gólovo skončila 1:1. V druhej tretine mali mierne na vrch hosti, čo potvrdili aj gólom na 2:1.

V tretej tretine zvýšili obrátky domáci, zaslúžene dvakrát dokázali vyrovnať stav zápasu na 3:3. Ale prišla 50 minúta, domáci zabudli v streleckom priestore na voľného hráča a súper strelil svoj štvrtý gól. Posledných desať minút sa domáci snažili o vyrovnanie, aj mali sľubné šance, ale vyrovnávajúci gól nepadol ani v záverečnej hre bez brankára a tak si hostia svoje tesné víťazstvo ustrážili.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Martin 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)

Góly: 11. Mašlonka (Piatak, Hopkovič), 19. Mesaroš (Korenko, Hopkovič), 22. Safaraleev (Gavrik, Mesaroš), 26. Linet (Valečko, Chalupa), 27. Dvurečensky (Valečko, Mašlonka), 33. Hamráček (Chalupa, Valečko), 58. Dvurečensky (Piatak, Valečko) – 35. Rusina (Markovič, Langhammer), 51. Pokrivčák (Poliaček, Brezniak), 59. Poliaček (Pokrivčák). Strely: 49:28. Vylúčenia: 10:5 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Žák – Pribula, Riš. Diváci: 1377.

Michalovce: Trenčan – Kolba, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Bdžoch – Dvurečensky, Piatak, Mašlonka – Gavrik, Bojko, Banovský – Safaraleyev, Linet, Mesaroš – Chalupa, Toma, Hamráček.

Martin: Gavalier – Junas, Dvořák, Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec – Markovič, Langhammer, Brveník – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Prvých desať minút šlágra 38. kola veľa vzruchu na oboch stranách neprinieslo. Súperi totiž začali v opatrnejšom tempe. Ako prví mohli skórovať hostia, v jedenástej minúte ale pri strele Brezniaka pomohla brankárovi Trenčanovi aj horná žŕdka. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o niekoľko sekúnd na druhej strane. Mašlonka si nakorčuloval medzi kruhy a presnou strelou pod žŕdku otvoril skóre duelu. Michalovčanov gól nakopol. Druhý mohol pridať Toma, ktorého teč Hamráčkovej strely skončil na betónoch Gavaliera a martinský brankár vzápätí uspel aj v mikrosúbojoch s Gavrikom, Piatakom a Hopkovičom. V predposlednej minúte prvej časti ale už bol bezmocný aj on, keď sa zo skrumáže pred bránkoviskom presadil Mesaroš – 2:0.

Druhý gól definitívne vložil opraty zápasu do rúk Michalovčanov, ktorí sa od druhej tretiny bavili hokejom. Predviedli viacero krásnych akcií, po ktorých si prišiel na svoje aj divák a samozrejme, z ich hokejok nechýbali ani góly. Hneď na začiatku druhej tretiny sa presadil Igor Safaralejev, v 26. minúte, dokonca vo vlastnom oslabení pridal štvrtý gól Jakub Linet, o minútu neskôr bol úspešný aj Nikita Dvurečenskij, no a v 33. minúte zvýšil Hamráček už na 6:0. Až potom sa dostali k slovu aj hostia, ktorí kontrovali gólom Rusinu.

V tretej tretine tempo hry upadlo, čo ale malo za dôsledok hlavne veľa vylúčení a s tým súvisiaca nervozita. Góly padali až v záverečnej desaťminútovke. Ešte predtým hostia nevyužili dve presilovky o dvoch hráčov. Znížiť sa im podarilo až v 51. minúte Pokrivčákom. Michalovčania si nechali gólovú bodku na 58. minútu, kedy svoj druhý presný zásah v zápase pridal Nikita Dvurečenskij. To ale nebolo všetko, keďže v predposlednej minúte mieril po chybe Banovského presne Poliaček, ktorý uzavrel skóre zaujímavého duelu na 7:3 v prospech lídra tabuľky.

HC Prešov – MHK Dubnica nad Váhom 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)

Góly: 4. Stena (K.Lupták, Iždinský) – 17. Vakhrameev (E.Švec, Jakubík), 21. Veshutkin (Kokavec, Kristín), 30. Lee (Macek, Kútny), 40. Kútny (Veshutkin, D.Rehák), 47. Trenčan (Kanaet, Jarábek), 48. Kokavec (Veshutkin, Kristín), 60. Veshutkin (Kokavec). Strely: 31:47. Vylúčenia: 5:3 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Hatala – Číž, Nosek. Diváci: 89.

Prešov: Marcinek (47. M. Lupták) – Hajda, Zavalniuk, Matejovie, Voitcekh – Shevchenko, Tužinský, Pulščák – Iždinský, Stena, K.Lupták – Španko, Lamač, Liubimov.

Dubnica nad Váhom: Pajpach – Švec, Jarábek, Lee, D.Rehák, Hohl, Kazachuk, Vladimirov – Kristín, Veshutkin, Kokavec – Macek, Dvonč, Kútny – Kanaet, Jakubík, Trenčan – Vakhrameev, Medek.

Súhrn zaslal klub HC Prešov
Prešovčania, ktorí dnes hostili súpera z Dubnice nad Váhom, nastúpili znova v oklieštenej zostave keďže hralo aj zvolenské áčko a juniorka. Prvá tretina bola napriek tomu herne aj gólovo vyrovnaná.V druhej a tretej tretine už bolo vidieť nahustený program domácich, ktorým začali ubúdať sily, čo využili takticky hrajúci hostia a odvážajú si všetky body.

HK Spišská Nová Ves – MHK Humenné 8:4 (2:2, 3:2, 3:0)

Góly: 16. Novák (Nagy, Zwick), 20. Koky (Pischalnikov, Ondov) 25. Mikula (Kover, Nagy), 34. Mikula (Koky, Ondov), 38. Kover (Findura, Olejník), 50. Pischalnikov (Nagy), 56. Olejník (Mikula), 59. Pischalnikov (Koky, Zwick) – 7. Fedorko (Vaško, Markuš), 15. Solomonchak (Krajňák, Majerník), 38. Krajňák (Solomonchak, Babynets), 39. Babynets (Krajňák, Solomonchak). Strely: 51:27. Vylúčenia: 6:5 na 2 min., navyše Mačkovič 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov – Gavalier, Homola. Diváci: 137.

Spišská Nová Ves: Surák – Soveľ, Vantroba, Gerasimov, Zekucia, Selickis, Grebenyuk, Krmenčík – Pishchalnikov, Koky, Ondov – Kover, M. Nagy, Findura – L. Novák, M. Olejník, Zwick – D. Mikula, Polomský.

Humenné: Kasarda – Ondrej, Pavúk, Majerník, Mačkovič – Babynets, Krajňák, Solomončak – Fedorko, Markuš, Vaško – Labanc, Hudák, Šiňanský.

Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Na Spiši sa hral divácky atraktívny hokej. Hralo sa tvrdo ale v rámci pravidiel, s maximálnym nasadením na oboch stranách. Hostia pricestovali s troma kompletnými pätorkami a tak mnohí si mysleli,že to bude pre domácich jednoduché, V prvých dvoch tretinách to aj tak bolo, kým hosťom stačili sily. Ujali sa vedenia v 7. minúte a keď v 15. minúte zvýšil Solomonchak na 0:2, zdalo sa, že domáci to budú mať ťažké. No v 16. minúte Novák znížil a o 15 sekúnd Koky vyrovnal.

Domáci v druhej tretine pridali na obrátkach a Mikula dvoma gólmi upravil stav na 4:2. V závere druhého dejstva za 81 sekúnd padli tri góly. Dva do domácej bránky a jeden do bránky hostí. Po dvoch tretinách bol teda stav 5:4.

Poslednú tretinu ovládli domáci a tromi gólmi ukončili stretnutie. Domácim slúži ku cti, že sa za stavu 0:2 nevzdali a postupne prevzali iniciatívu. Víťazstvo domácich hŕstka divákov ocenila veľkým potleskom. Body zostali zaslúžene na Spiši.