Gladiátori a Panteri definitívne zachránení, Prešov jednou nohou v baráži

Štvrté kolo play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy defitívne potvrdilo, že baráži o zotrvanie v prvej lige sa definitívne vyhne Trnava aj Považská Bystrica. Trnavská Gladiátori dnes triumfovali na zvolenskom ľade nad Prešovom, Považská Bystrica dokázala vyhrať nad rezervou Nových Zámkov. O účastníkovi baráže sa môže rozhodnúť už v stredajšom predposlednom kole play-out, keď na seba narazía Prešovčania s béčkom Nových Zámkov. Keďže sa počas týždňa nehrá Tipsport Liga, je pravdepodobné, že Nové Zámky opäť nastúpia posilnení o hráčov svojho A-tímu.

Výsledky 4. kola play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HC Prešov – HK Gladiators Trnava 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Hrbáčik (Ševčík, Kamenický), 33. Hrbáčik (Ševčík, Košút), 51. Szalay (Klema), 60. Lavrenkov (Mrava, Kamenický). Strely: 23:44. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Bachúrik – D. Konc ml., J. Konc ml. Diváci: 124.

Prešov: Kožiak – Hajda, Kameneu, Krajč, Matejovie, Španko, P. Pucher ml., Liubimov – Pulščák, P. Pucher st., Iždinský – Lupták, Stena, Hrabčák – Lamač, Zavalniuk, Kicha.

Trnava: Košút – Mrázik, Poláček, Poldruhák, Štepanovský, Mihalko, Klein, Burian – Szalay, Klema, Mrava – Ševčík, Hrbáčik, Kamenický – Kuna, Lavrenov, Lukačovič – Mikeš, Lindeman, Olša.

MHC Mikron Nové Zámky B – HK 95 Považská Bystrica 2:7 (0:0, 1:2, 1:5)

Góly: 37. Kucsera, 45. Dobrotina (Maroš, Evdokimov) – 27. Drevenák (Ďurkech J., Ďurkech L.), 30. Drevenák (Ďurkech J., Koleda), 44. Drevenák (Ďurkech L., Rodionov), 45. Koleda (Ďurkech L., Mokrohajský), 55. Cíger (Dolinajec), 55. Mokrohajský (Turan, Leško), 57. Zlocha (Ďurkech L.). Strely: 26:73.  Vylúčenia: 5:8 na 2 min., navyše Ďurkech J. a Klinčúch DKZ za nešportové správanie sa. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Jurčiak, Krajčík. Diváci: 36.

Nové Zámky B: Glosár – Kudrna, Evdokimov, Štefánik, Šimko, Židulják, Petro – Maroš, Dobrotina, Ryšavý – Hariš, Vörös, Kucsera – Janka, Otruba, Mihalčín – Procháczka, Novotný.

Považská Bystrica: Kompas (od 58. Klinčúch) – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Trška, Fančovič, Leško, Niník, Nahálka – Cíger, Zlocha, Drevenák – Kolega, Ligas, Dolinajec – Rodionov, Turan, Bednár – Mokrohajský, Németh, Danielčák.

Dopisovateľ Patrik Koči, MHC Mikron Nové Zámky B
Po bezgólovej úvodnej tretine sa ako prvý zapísal do streleckej listiny hosťujúci Drevenák, ktorý v 27. minúte využil presilovú hru. Ten istý hráč sa presadil aj v 30. minúte, keď opäť využil početnú výhodu Považskej Bystrice.  Do konca tretiny sa domácim hráčom podarilo znížiť zásluhou Kucseru – 1:2. Dobrý vstup do tretej tretiny pretavili Považania do dvoch gólov. Najprv v 44. minúte skompletizoval hetrik Drevenák, o minútu neskôr zvýšil už na 4:1 Koleda. O 16 sekúnd neskôr však iskierku nádeje pre domáce mužstvo vykresal Dobrotina. Posledná päťminútovka však Novozámčanov vôbec nevyšla, inkasovali až trikrát z hokejky Cígera, Mokrohajského a Zlochu, a ich pomyselná iskierka rýchlo zhasla. Považania tak napriek nezvládnutému správaniu na konci zápasu zvíťazili v Nových Zámkov 7:2.