Skalica rozdrvila Dubnicu, Topoľčany nestačili na Bratislavu

Hokejisti Skalice úplne ovládli šláger 40. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy a na domácom ľade deklasovali Dubnicu nad Váhom. Vďaka tomu ju vyradili zo štvrtého miesta a sami sa vrátili do prvej štvorky. Topoľčany zaváhali v Bratislave, kde prehrali po predĺžením a prišli tak o priebežné druhé miesto. Naspäť si ho uchmatol Martin, ktorý v pätnásťgólovej prestrelke porazil Spišskú Novú Ves. Humenné, Považská Bystrica a Michalovce splnili svoje úlohy favoritov a pripísali si na konto jednoznačné výhry.

Výsledky 40. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Gladiators Trnava – HK Dukla Ingema Michalovce 1:9 (0:4, 0:1, 1:4)

Góly: 60. Mrava (Kamenický, Valo) – 8. Boiko (Dvurechenskii, Giľák), 9. Banovský (Safaraleev), 13. Piatak (Giľák), 15. Mesaroš (Hančák, Gavrik), 31. Safaraleev (Banovský), 43. Toma (Hamráček, Chalupa), 49. Safaraleev (Gavrik, Hančák), 54. Linet (Safaraleev, Hopkovič), 59. Hamráček (Chalupa, Toma). Strely: 23:45. Vylúčenia: 1:2 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Purgat – D. Konc st., Šefčík, Junek. Diváci: 125.

Trnava: Košut (15. Brucháč) – Poláček, Klein, Burian, Štepanovský, Poldruhák, Kuna, Housa, Šanko – Kamenický, Valo, Mrava – Hrbáčik, Lavrenov, Lukačovič – Ševčík, Klema, Ovša – Mikeš, Lindeman, Grell.

Michalovce: Trenčan (41. Lamper) – Korenko, Kolba, Hančák, Košecký, Hopkovič, Novický, Bdžoch, Valečko – Dvurechenskii, Piatak, Giľák – Gavrik, Boiko, Mesaroš – Safaraleev, Linet, Banovský – Chalupa, Toma, Hamráček.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Na žiadosť hostí sa dnešný zápas začal skôr ako obvykle, pretože zajtra sa v Michalovciach odohrá Zápas hviezd. Hneď od začiatku bolo vidieť, že hostia chcú tento zápas odohrať čo najrýchlejšie. Začalo sa vo veľkom tempe, so šancami na obidvoch stranách, ale gólovo sa štyrikrát podarilo presadiť iba hosťom. V druhej tretine začali domáci Gladiátori viacej myslieť na obranu, zlepšili hru a najmä pohyb a inkasovali len jedenkrát.

V tretej tretine opäť prepli hostia na vyšší level, z čoho pramenili chyby domácich v ich obrannom pásme a inkasovali päťkrát. V samotnom závere trnavský chalani zachytili rozohrávku hostí v strednom pásme, vzniklo prečíslenie, ktoré aj využili a tak si zapísali na svoje konto aspoň svoj jediný čestný gól do súperovej bránky. Dnes sa v Trnave žiadne prekvapenie nezrodilo, Michalovce potvrdili úlohu favorita aj svoje momentálne umiestnenie v tabuľke. Zaslúžene si odvážajú tri body domov na Zemplín.

HK Skalica – MHK Dubnica nad Váhom 7:2 (0:0, 4:0, 3:2)

Góly: 24. Vaškovič (Hujsa, Štumpf), 28. Jurák (Janáč, Mowrey), 29. Škápik (Vaškovič, Hujsa), 34. Štumpf (Hujsa, Janík), 46. Pač (Kniazev, Mowrey), 59. Pač (Jurák, Okoličány), 60. Štumpf (Vaškovič, Hujsa) – 42. Trenčan (Kanaet, Švec), 48. Veshutkin (Hlaváček). Strely: 38:27. Vylúčenia: 3:5 na 2 min., navyše Trnka 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Švec 5+20 min. za bodnutie a Mikolášek DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 4:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valko – Kovalík, Šotek. Diváci: 724.

Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman – Štumpf, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Mowrey, Jurák – Janáč, Dufek, Kotzman – Trnka, Mrázik, Kniazev.

Dubnica nad Váhom: Gibl (34. Pajpach) – Jarábek, Švec, Rehák, Lee, Hlaváček, Vladimirov, Kozachuk, Vakhrameev – Kokavec, Kristín, Veshutkin – Kútny, Lantoš, Mikolášek – Kanaet, Dvonč, Trenčan – Medek, Jakubík, Macek.

Dopisovateľ: Vlado Miček, nazahori.sk
Úvod stretnutia mali miernu prevahu hostia, ale postupne sa duel vyrovnával. Domáci sa však nevedeli dostať do tempa, keďže museli čeliť dvom oslabeniam, a aj preto sa prvá tretina skončila bez gólov.

Do druhej tretiny výrazne lepšie vstúpili Záhoráci, ktorým sa napokon po veľkom tlaku podarilo otvoriť skóre. V ofenzíve výborne zapracovala prvá formácia a po asistenciách Hujsu a Štumpfa si gólmana hostí vychutnal Vaškovič. O štyri minúty po ďalšom drvivom tlaku sa k odrazenému puku dostal Jurák, a aj keď Gibl stačil dať do strely hokejku, puk skončil v sieti. Už o minútu dostali výhodu prvej presilovej hry aj Skaličania a dokázali ju využiť, keď tvrdú strelu od modrej vypálil Škápik. O päť minút dostali ďalšiu početnú výhodu domáci a opäť sa skóre menilo. Hujsa nabil Štumpfovi a jeho milimetrová strela zapadla od tyčky do siete Gibla, ktorého po tomto góle nahradil Pajpach.

Tretiu časť začali lepšie hostia, ktorým sa zásluhou Denisa Trenčana podarilo v 42. minúte znížiť skóre. Šanca na dobrý výsledok trvala necelé tri minúty, po ktorých sa od modrej trafil Marek Pač a Skalica opäť odskočila na štyri góly. Dubnica sa ešte raz dostala na trojgólový rozdiel po zásahu Medeka, ale potom už úradovali iba domáci. Hostia zbytočne pritvrdili a inkasovali tresty, ktoré Záhoráci nemilosrdne trestali. Najskôr pridal svoj druhý gól v zápase Pač a desať sekúnd pred koncom upravil na konečných 7:2 Štumpf.

HC Prešov – MHK Humenné 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Góly: 37. Magdolen (Lamač, P. Marcinek) – 2. Fedorko (Vaško, Markuš), 9. Vaško (Fedorko, Markuš), 19. Šiňanský (Študenc, Matej), 35. Šiňanský (Matej, Mačkovič), 49. Hudák (Pavlík, Vrábeľ), 60. Šiňanský (Pavúk, Matej). Strely: 22:34: Vylúčenia: 4:4 na 2 min., najvyše Hajda a Ondrej 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Homola, Riš. Diváci: 320.

Prešov: Babik – Hajda, Zavalniuk, Matejovie, Dubina, Benko, Voitcekh, Rudy – P.Marcinek, Magdolen, Liubimov – Kicha, Stena, K.Lupták – Vrbka, Lamač, Španko.

Humenné: Kasarda (56. Horváth) – Pavúk, Patlevič, Ondrej, Sirotňák, Mačkovič, Majerník, Labanc – Solomonchak, Krajňák, Babynets – Vaško, Markuš, Fedorko – Vrábeľ, Hudák, Pavlík – Študenc, Matej, Šiňanský.

Súhrn zaslal klub HC Prešov
Papierovo domáci prešovčania boli nútení kvôli extraligovému zápasu Zvolena odohrať svoj zápas na ihrisku dnešného súpera z Humenného. Zápas začal svižne z oboch strán no v úspešnosti zakončenia boli jednoznačne lepší Humenčania,ktorí si už v prvej tretine vypracovali trojgólový náskok.V ďalšom priebehu zápasu svoj náskok ešte navýšili a zaslúžene vyhrali.

HK Spišská Nová Ves – HK Martin 5:10 (0:2, 4:2, 1:6)

Góly: 21. Nagy (Novák), 23. Nagy (Kover), 28. Kever (Novák, Nagy), 39. Nagy (Zekucia), 45. Novák (Vantronba), 50. Jurášek (Dírer) – 16. Zeliska (Jurášek, Langammer), 17. Burzík (Poliaček, Rešetár), 24. Pauliny (Burzík), 27. Burzík, 41. Langhammer (Dírer), 42. Paulíny, 48. Poliaček (Pokrivčák), 57. Urbánek, 58. Rešetár (Paulíny). Strely: Vylúčenia: 7:9 na 2 min., navyše Romaňák 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 1:3. Oslabenia: 1:2. Rozhodovali: Žák – Pribula, Gavalier. Diváci: 617.

Spišská Nová Ves: Surák (26. Hudáček) – Grebenyuk, Vantroba, Česánek, Semaňák, Gerasimov, Zekucia, Romaňák, Soveľ – Pischalnikov, Koky, Ondov – Kover, Nagy, Findura – Novák, M. Olejník, Zwick – D. Mikula, Polomský.

Martin: Riečický – Dvořák, Tabaček, Burzík, Pacalaj, Oravec, Rusina, Junas – Jurášek, Langhammer, Markovič – Pokrivčák, Urbánek, Poliaček – Brveník, Dírer, Zeliska – Rešetár, Barto.

Na Spiši sa hral veľmi dobrý hokejový zápas pred návštevou sezóny.Obe mužstvá hrali útočný hokej, s maximálnym nasadením a vysokou efektivitou najmä zo strany hostí z Martina, Aj keď pomer vylúčených bol 7:9, o stretnutí rozhodla vyššia efektivita využitia presiloviek zo strany hostí. Domáci nedokázali využiť výhodu o dvoch hráčov, naopak, hostia v 14. min. otvorili skóre zápasu dvomi využitými presilovkami. Najprv pri hre 3 na 5 skóroval Zeliska a pri hre 4 na 5 Burzík.

V úvode druhej tretiny hostia faulovali a domáci po 10 sek. gólom Nagya znížili na  1:2. O dve min. ten istý hráč vyrovnal na 2:2. Od 25. min. v priebehu necelej minúty však bol stav 2:4. O ďalšie dve minúty Kövér znížil na 3:4 z presilovky a v 39. min. Nagy svojim tretím gólom vyrovnal na 4:4.

Úvod tretej tretiny domáci nezvládli a po 28. sek. Langhammer  presilovkovým gólom získal pre hostí znovu vedenie. O 72 sek. Paulíny zvýšil na 6:4. V 45. min. Novák znížil na 5:6. Domáci sa snažili vyrovnať, pri veľkom úsilí hrať dopredu niekoľko chýb v rozohrávke  však zobrali vietor z plachiet domácim a postupne inkasovali ďalšie 4 góly. Konečný stav 10:5 je krutým vyjadrením priebehu zápasu. Domáci boli Martinčanom vyrovnaným protivníkom, rozhodla efektivita premieňania príležitostí. Domáci nevyužili v 31. min. 111 sekundovú výhodu o dvoch hráčov  naopak inkasovali 4 góly v oslabení. V konečnom zúčtovaní získali hostia tri body zaslúžene.

HC Osmos Bratislava – HC Topoľčany 4:3pp (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. Valjent (Smolka), 15. Pavešic, 38. Smolka (Ondris, Trudman), 65. Danišovský (Smolka) – 8. Klenko (Šťastný), 8. Podstavek (Tomčák), 29. Kováčik (Tomčák, Kalináč). Strely: 33:43. Vylúčenia: 7:5 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy, Jonák – Jedlička, Beniač. Diváci: 255.

Bratislava: Lakosil – Juriga, Valjent, Čech, Vyskoč, Ficel, Pavešic – Musliu, Prokop, Danišovský – Rzavský, Pék, Trudman – Klučiar, Smolka, Ondris – Mucha, Bednarič, Šalka.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Bystričan, Hřebíček, Bulák, Nemček – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Uhnák – Šimonič, Šťastný, Pekarčík – Gergel, Klenko, Bečka.

MHC Mikron Nové Zámky B – HK 95 Považská Bystrica 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Góly: 57. Murasov (Mihalčin, Danilov) – 13. Danielčak (Mokrohajský, Leško), 20. Dolinajec (Trška), 27. Dolinajec (Trška, Ligas), 30. Drevenák (Ďurkech, Rodionov), 38. Nahálka (Klinčúch), 47. Ligas (Trška, Koleda), 54. Niník (Danielčák, Leško). Strely: 23:74. Vylúčenia: 2:3 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Ziolkovský, Crman. Diváci

Nové Zámky B: Vyžinkár – Kudrna, Štefánik, Židulják, Evdokimov, Šimko, Procháczka – Mihalčín, Danilov, Murashov – Hariš, Voros, Kucsera – Maroš, Ryšavý, Dobrotina – Janka, Otruba, Dybanev.

Považská Bystrica: Kompas – Ďurkech J., Ďurkech L., Trška, Fančovič, Leško, Niník, Nahálka, Augustín – Koleda, Rodionov, Drevenák – Dolinajec, Turan, Špankovič – Mokrohajský, Németh, Danielčak – Cíger, Ligas, Bednár.