Humenné uchmatlo 6. miesto Bratislave, Považania zakopli s Prešovom

Súboj o šieste miesto v 41. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy zvládlo lepšie Humenné, ktoré porazilo Bratislavu, bodovo sa na ňu Humenčania dotiahli a v tabuľke hokejistov z hlavného mesta preskočili. Považská Bystrica prekvapivo stratila bod s Prešovom, napriek tomu sa vrátila na ôsme miesto. Spišiaci totiž nedokázali prekvapiť lídra z Michaloviec. Skalica potvrdila rolu favorita s Trnavou a Martin rozstrieľal Nové Zámky.

Výsledky 41. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Gladiators Trnava – HK Skalica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 60. Valo (Mrava, Štepanovský) – 17. Okoličány (Mowrey, Trávniček), 25. Štumpf (Hujsa, Vaškovič), 36. Jurák (Mowrey, Trávniček), 54. Dufek (Trnka, Kniazev). Strely: 38:34. Vylúčenia: 2:2 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič, Jonák – Vyšný, Junek. Diváci: 129.

Trnava: Brucháč – Poláček, Klein, Burian, Štepanovský, Poldruhák, Mrázik, Housa, Mikeš – Mrava, Klema, Szalay – Hudec, Valo, Hrbáčik – Lukačovič, Ševčík, Kamenický – Olša, Lavrenov, Lindemann.

Skalica: Trutt – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, P. Kotzman, Hílek – Vaškovič, Hujsa, Štumpf – Jurák, Mowrey, Okoličány – A. Kotzman, Jaša, Janáč – Kniazev, Dufek, Trnka.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Dnes sa hral v Trnave od začiatku vyrovnaný hokej. Striedali sa momenty, v ktorých raz mali navrch domáci, raz hostia. Domáci hráči bojovali, snažili sa, hrali v nasadení, čo im prinieslo výhru v početnosti striel 38 ku 34. No efektivita bola na hokejkách hostí a to aj rozhodlo o dnešnom konečnom výsledku. Hra domácich bola síce sympatická, ale body  nepriniesla.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Chalupa (Hamráček, Piatak), 53. Safaraleev (Boiko), 58. Toma (Hamráček, Róth). Strely: 51:24. Vylúčenia: 5:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Pribula, Janiga. Diváci: 920.

Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Košecký, Hopkovič, Novický, Valečko, Banovský – Mašlonka, Piatak, Dvurechenskii – Giľák, Boiko, Gavrik – Róth, Linet, Safaraleev – Hamráček, Toma, Chalupa.

Spišská Nová Ves: Surák – Vantroba, Zekucia, Grebenyuk, Gerasimov, Česánek, Romaňák, Krmenčík – L. Olejník, Koky, Ondov – Köver, Nagy, Findura – Václav, Novák, Zwick – Mikula, M. Olejník, Polomský.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Prvá tretina tradičného prvoligového východoslovenského derby veľa gólových šancí nepriniesla. Aktívnejší bol predsa líder súťaže, strely Tomu a Bojka ale zastavili žŕdky spišskonovoveského brankára Suráka. V samom závere mohli naopak udrieť hostia, ktorí ale z 95 sekundovej presilovky o dvoch hráčov nevyťažili nič.

Michalovská Dukla išla od začiatku druhej časti v ústrety vedúceho gólu. Výborného Suráka z dobrých šancí neprekonali Giľák s Gavrikom, ktorý nezužitkoval brejk dvoch na jedného. Spišskonovoveský golman inkasoval až v 30. minúte, kedy sa zo skrumáže presadil Samuel Chalupa. Hneď na to mohol zvýšiť domáce vedenie z prečíslenia Hamráček, Surák ale svojich opäť podržal, v druhej tretine tak padol iba jeden gól.

Spišiaci prečkali aj tlak Dukly v úvode tretej tretiny. Pomohol im k tomu výborný Surák, ako aj ďalšia žŕdka, ktorú nastrelil Dvurečenskij. Zverenci trénera Kaňu čakali na svoju šancu a tá prišla v 48. minúte, kedy v čistej šanci fauloval Hopkovič Lukáša Nováka a hlavný arbiter Žák nekompromisne nariadil trestné strieľanie. To ale Trenčan útočníkovi HK bravúrne chytil. Tento moment nakopol Duklu ešte viac. Chalupa s Giľákom ešte druhý gól nepridali, v 53. minúte už ale Safaralejev rozvlnil súperovu sieť. Päť minút pred koncom lavička hostí zariskovala odvolaním brankára, power – play ale hosťom nevyšla, keď do prázdnej brány skóroval Lukáš Toma a upravil tak na konečných 3:0. Vedenie Dukly mohol v samom závere zvýšiť držiteľ striebornej prilby a navrátilec z dvojtýždňového hosťovania v Banskej Bystrice Mário Róth, trestné strieľanie mu ale Surák chytil.

MHK Humenné – HC Osmos Bratislava 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

Góly: 21. Krajňák (Solomončak, Babinets), 21. Markuš (Vaško, Fedorko), 25. Fedorko (Mačkovič), 28. Fedorko (Markuš, Vaško), 49. Babinets (Ondrej, Solomončak) – 52. Pavešic (Vyskoč, Smolka), 55. Klučiar (Smolka, Vyskoč). Strely: 42:33. Vylúčenia: 7:12 na 2 min., navyše Trudman 10 min. OT za bitku. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba – Gavalier, Ordzovenský. Diváci: 450.

Humenné: Škorvánek – Ondrej, Patlevič, Mačkovič, Majerník, Cibák, A. Markuš – Solomončak, Krajňák, Babinets – Vaško, D. Markuš, Fedorko – Žitný, Vrábeľ, Pavlík – Frič, Matej, Šiňanský.

Bratislava: Lakosil – Vidovič, Hedera, Juriga, Valjent, Ficel, Pavešic, Vyskoč – Musliu, Prokop, Šalka – Rzavský, Pék, Trudman – Klučiar, Smolka, Ondris – Mucha, Bednarič, Mlynčár.

HK Martin – MHC Mikron Nové Zámky B 18:1 (4:0, 9:1, 5:0)

Góly: 1. Markovič (Dvořák, Jurášek), 3. Jurášek (Markovič), 7. Pokrivčák (Poliaček, Urbánek), 7. Brveník (Dírer, Burzík), 24. Pacalaj (Urbánek), 25. Zeliska (Brveník, Dírer), 26. Paulíny (Rudzan), 32. Tabaček (Jurášek, Markovič), 34. Poliaček (Pokrivčák), 36. Langhammer (Markovič), 36. Rusina (Pokrivčák), 36. Dírer (Zeliska), 37. Paulíny, 41. Jurášek (Langhammer, Markovič), 45. Markovič (Langhammer, Tabaček), 49. Jurášek (Tabaček, Langhammer), 52. Jurášek (Langhammer, Dírer), 58. Markovič (Jurášek) – 21. Jesenský. Strely: 72:15. Vylúčenia: 2:5 na 2 min. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Kováčik, Kontšek. Diváci: 612.

Martin: Riečický – Tabaček, Dvořák, Pacalaj, Burzík, Rusina, Themár – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Urbánek, Pokrivčák – Zeliska, Dírer, Brveník – Paulíny, Barto, Rudzan.

Nové Zámky B: Výžinkár – Kudrna, Štefánik, Židuljak, Evdokimov, Šimko, Procházka – Ryšavý, Danilov, Murašov – Haris, Vörös, Kucsera – Maroš, Dobrotina, Jesenský – Otruba.

HK 95 Považská Bystrica – HC Prešov 4:3pp (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 6. Cíger (L. Ďurkech, J. Ďurkech), 36. Drevenák (L. Ďurkech, Cíger), 48. Niník (Ďurina, Koleda), 63. Drevenák (J. Ďurkech, Cíger) – 7. Tužinský (Marcinek, Pulščák), 14. Marcinek (Tužinský, Pulščák), 15. Vrbka (Magdolen, Hajda). Strely: 50:40. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Bednár 5+DKZ za faul kolenom Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Ševčík, Tvrdoň. Diváci

Považská Bystrica: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Trška, Fančovič, Leško, Niník, Augustín, Nahálka – Drevenák, Zlocha, Cíger – Dolinajec, Ligas, Koleda – Ďurina, Turan, Danielčak – Rodionov, Németh, Bednár.

Prešov: Babik – Hajda, Zavalniuk, Matejovie, Dubina, Voitcekh, Španko – Pulščák, Tužinský, Marcinek – Vrbka, Halama, Magdolen – Iždinský, Lamač, Lupták – Kicha, Liubimov.