Žiar dramatizuje semifinále, nájazdovým hrdinom Gábor

Semifinálová séria play-off TIPOS Slovenskej hokejovej ligy medzi Žilinou a Žiarom sa po dvojdňovej pauze presunula k Hronu. „Indiáni“ v riadnej hracej dobe nad úradujúcimi šampiónmi trikrát viedli, zápas napriek tomu dokráčal až do samostatných nájazdov.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 3. zápas semifinále play-off

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Vlci Žilina 5:4sn (2:0, 0:2, 2:2 – 0:0, 1:0); stav série: 1:2

Góly: 1. Chlepčok (Fekiač), 11. Jakúbek (Gašpar, Fekiač),  48. Jakúbek (Gašpar), 52. Demiters (Jakúbek, Suchý), rozhodujúci nájazd: Gábor – 25. Mráz (Koyš), 30. Novák (Jakubík, Mráz), 50. Novák (Melcher), 56. Paukovček (Tibenský, Jakubík). Rozhodovali: Výleta, Rojík – Orolin, Junek; strely: 31:50; vylúčení: 5:2; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 1374 divákov.

Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Gabri, Kobolka, Ganz, Demiters, Lopejský, Giertl – Gašpar, Fekiač, Jakúbek – Gábor, Suchý, Chlepčok – Tatár, Halama, Magdolen – Rajčan, Šeliga, Čunderlík

Žilina: Tomek – Pohl, Šidlík, Sloboda, Novák, Růžička, Pacalaj, Pišoja, Nahálka – Kluka, Paukovček, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Jakubík, Tibenský, Sýkora – Melcher, Bečka, Rehák

Domáci sa museli zaobísť bez svojej brankárskej jednotky. Romana Petríka stiahol v rámci výpomoci extraligový Zvolen, medzi tri žŕdky sa preto po druhý raz v play-off postavil 20-ročný Richard Noskovič. Žiar sa v riadnej hracej dobe dokázal trikrát dostať do vedenia, raz dokonca dvojgólového. Víťaz základnej časti ale potvrdil svoje kvality a do duelu sa zakaždým vrátil. Väčšiu časť predĺženia boli tvorcami hry „vlci“, no zlomový presný zásah neprišiel ani na jednej strane. Nervydrásajúci boj rozhodla až nájazdová lotéria. Zatiaľ čo na strane hostí sa nepresadil žiadny zvolený exekútor, vo forme hrajúci švédsky rodák Kevin Gábor a kapitán Viktor Fekiač sa nemýlili. V tohtoročnom play-off zvládli zverenci hlavného trénera Jána Šimka všetky zápasy, ktoré dospeli až do samostatných nájazdov.

Ján Šimko, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: “Chlapci sú zo železa, ukázali, že svoju kožu lacno nepredajú. Výborný energický úvod, dostali sme sa do dvojgolového vedenia. Zamrzeli nás individuálne chyby, ktorých sa nevieme zbaviť, ale verím, že znovu sme získali priestor, aby sme sa tomu povenovali do zajtrajšieho zápasu. Zlomovým momentom boli vynikajúco zvládnuté oslabenia a 100%-ná presilovka. Srdiečkom a túžbou po víťazstve to zvládli chlapci bravúrne. Brankár Noskovič podal výborný výkon. Na to, že doteraz len minimálne zasiahol do play off, tak chlapcov podržal a odmenou mu bolo zvládnuté predĺženie a nájazdy. Opäť klobúk dole pred chlapcami.”

Jarrod Skalde, hlavný tréner Vlci Žilina: “Bol to ťažký zápas, oba tímy hrali veľmi tvrdo. Domáci sa dostali do vedenia a museli sme odvracať dvojgóloú stratu. V druhej tretine sme sa vrátili do zápasu a oba tímy mali množstvo príležitostí. Rovnako množstvo príležitostí sme mali aj v predĺžení, ktoré sme mali pod kontrolou. Ale taký je play off hokej, zajtra je nový deň, ten dnešný priniesol víťazstvo súperovi.”