Michalovce si vo fantastickej atmosfére vynútili siedmy barážový zápas

Šiesty barážový zápas o Tipsport Ligu sa už v tretej minúte prerušil pre rozbité plexisklo.

Po polhodinovej prestávke sa začalo hrať, no a optickú prevahu mali od začiatku stretnutia domáci michalovskí hokejisti. Nevýrazní Žilinčania boli v koncovke bez svojho kapitána Rudolfa Hunu bezzubí, Zemplínčania hnaní rekordnou návštevou skórovali prvýkrát v 34. minúte po nádhernej prihrávke Giľáka, ktorú zužitkoval Mašlonka.

Hoci sa žilinskí hokejisti občas ocitli v nebezpečných šanciach, v domácej bráne zatiahol roletu Trenčan. Druhý gól pridala Dukla v 49. minúte, keď ruský legionár Dvurečenskii v oslabení unikol žilinskej obrane a forhandovým blafákom prekonal Fučíka.

Michalovčania tak pred skvelou kulisou zaslúžene vyrovnali barážovú sériu na 3:3 a rozhodujúci siedmy zápas sa hrá v sobotu v Žiline.

Baráž o Tipsport ligu - 6. zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – MšHK Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)  STAV SÉRIE: 3:3

Góly: 34. Mašlonka (Giľák, Valečko), 49. Dvurečenskii. Strely: 30:34. Vylúčenia: 4:2 na 2 min.  Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Goga, Jonák – Bogdaň, Jobbágy. Diváci: 4327.

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Novický, Valečko, Linet, Mesaroš, Bojko – Giľák, Piatak, Mašlonka – Safaraleyev, Cútt, Róth – Dvurečenskii, Banovský, Gavrik – Chalupa, Toma, Hamráček.

Žilina: Fučík – Matejka, Piegl, Hudec, Dubeň, Mendrej, Bagin, Turian, Surán – Jenčík, Húževka, J. Ručkay – Surovka, Milý, Rehák – Hvila, Podešva, Beránek – Ondruš, Hrazdíra.