Topoľčany zdolali Dubnicu po infarktovom závere, brankár Gibl zhodil rukavice

Súboje tabuľkových susedov v 19. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy skončili v prospech nižšie postavených tímov. Šláger kola zvládli lepšie Topoľčany, ktoré si postupne vypracovali trojgólové vedenie. Dubnica síce zapla v samom závere na plné obrátky a v poslednej minúte strelila dva góly, no to už bolo neskoro a nedokázala poslať duel do predĺženia. Z tretieho miesta ich teda vyhnali práve Žochári. Divákov zdvihol zo sedadiel aj pästný súboj, do ktorého sa v 37. minúte zapojl netradične brankár hostí Daniel Gibl. Humenné si v zaujímavom súboji poradilo s HC Bratislavou, na ktorú tak stráca zo siedmeho miesta už len bod. Východniarske derby zvládli Michalovce bez väčších problémov. Trnava poriadne potrápila Skalicu, no keďže nedokázala streliť gól, Záhorákom stačil na víťazstvo jeden presný zásah. Považská Bystrica nezaváhala proti Prešovu rovnako ako ani Martin proti Novým Zámkom B.

Výsledky 19. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Gladiators Trnava – HK Skalica 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 16. Okoličány (Dufek, Kotzman), Strely: 29:38. Vylúčenia: 2:2 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valko – Beniač, Crman. Diváci: 150.

Trnava: Foltán – Poláček, Klein, Burian, Kohút, Kuna, Mihalko, Kormúth, Poldruhák – Ševčík, Schmidt, Szalay – Hrbáčik, Valo, Mrava – Hrušík, Klema, Pätoprstý – Olša, Lindeman, Ftáčnik.

Skalica:  Trutt – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Sloboda, Mrázik, Hílek – Kniazev, Hujsa, Vaškovič – Trnka, Jaša, Jurák – Okoličány, Dufek, P. Kotzman – Janáč, Mowrey, A. Kotzman.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Dnes sa v Trnave hral rýchly kombinačný hokej. Najmä domáci mali množstvo gólových šancí, ktoré ale ostali nepremenené. O jediný gól hostí sa dnes sa postaral bývalý hráč Trnavy Okoličány, ktorý týmto zároveň zariadil víťazstvo pre Skalicu. Gladiátori hostí síce prestrieľali, vypracovali si aj gólové sľubné šance, ale prekonať brankára hostí im dnes dopriate nebolo. Minútu pred koncom bol v samostatnom nájazde faulovaný domáci Ševčík, za čo bolo nariadene trestné strieľanie, ktoré kapitán Trnavy Schmidt nepremenil. V samotnom závere bol ešte pokus o hru v power play, ale hostia si svoje tesne víťazstvo ubránili.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 5:2 (4:2, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Piatak (Mesaroš), 11. Linet (Hančák, Róth), 16. Chalupa (Gavrik), 20. Chalupa (Gavrik, Cútt), 35. Bdžoch (Hamráček) – 16. Mikula (Zwick, Vartovník), 20. Zwick (Polomský). Strely: 45:26. Vylúčenia: 4:3 na 2 min., navyše Vantroba 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Novotný, Pribula.  Diváci: 1243.

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Valečko, Hopkovič, Pulščák – Mašlonka, Piatak, Mesaroš – Gavrik, Cútt, Chalupa – Róth, Linet, Safaraleev – Hamráček, Toma, Banovský.

Spišská Nová Ves: Surák (20. D. Hudáček) – Zekucia, Krmenčík, Cvengroš, Soveľ, Knižka, Vantroba, Džerenga, Kyčák – Olejník, Polomský, Ondov – D. Mikula, Vartovník, Zwick – Olejník, M. Nagy, Findura.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Zápas dvoch východniarov začal zhurta. Obaja brankári sa viackrát zapotili, viac roboty mal hosťujúci Surák. V úvodných minútach oba tímy nevyužili presilové hry, Michalovčania po tej svojej gólovo udreli. Mesaroš sa v ôsmej minúte predral do útočného pásma, jeho strelu ešte brankár Surák zastavil, na dorážku Erika Piataka už ale nemal nárok. O tri minúty neskôr už bolo 2:0. Hančák vypálil od modrej a jeho delovku tečoval do siete Jakub Linet. Aktuálne najproduktívnejší hráč ligy mohol pridať aj ďalší gól, pri trestnom strieľaní za zovretie puku v bránkovisku ale minul hosťujúcu bránu. Odpoveď Spišiakov prišla v šestnástej minúte, kedy Mikula namieril presne pod Trenčanovu žŕdku.

Už o trinásť sekúnd sa ale skóre menilo opäť. Na druhej strane individuálnu akciu zakončil presne Chalupa a ten istý hráč sa presadil aj tridsať sekúnd pred koncom prvej časti. Gólovo potentná prvá tretina sa ešte neskončila. V jej poslednej sekunde upravil na 2:4 Branislav Zwick. Od druhej tretiny tempo hry mierne upadlo. Viac šanci mali na svojich hokejkách síce domáci, ktorým ale robil obrovské problémy Dávid Hudáček, Ten po štvrtom góle nahradil v bráne Spišiakov Suráka. Hudáček chytil v úvodnej desaťminútovke tri časté šance, dvakrát mu pomohla aj žŕdka. Prekonal ho až v 34. minúte Dávid Bdžoch. V poslednej tretine naďalej Dukla kontrolovala priebeh hry, Hudáček ale zatiahol roletu a viackrát už neinkasoval, hoci po Mašlonkovej strele mu po tretíkrát pomohla žŕdka.

MHK Humenné – HC Osmos Bratislava 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)

Góly: 5. Baláž (Michalčin, Bylina), 5. Fedorko (Babinets), 18. Markuš (Jokeľ, Buraľ), 43. Baláž (Solomončak), 60. Baláž (Jokeľ), 60. Fedorko (Vaško) – 22. Ondris (Šálka), 35. Musliu (Prokop, Danišovský), 38. Šálka (Prokop). Strely: 42:34. Vylúčenia: 2:4 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov – Wolf, Gavalier. Diváci: 580.

Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Krempaský, Labanc – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Majerník, Rusňák.

HC Bratislava: Mega – Vidovič, Ficel, Juriga, Valjent, Hřebíček, Pavešic, Guoth, Bednarič – Musliu, Prokop, Danišovský – Brodek, Smolka, Pék – Klučiar, Šálka, Mikolášek – Puš, Mlynčár, Ondris.

Dopisovateľ: Marián Škupa, Podvihorlatské noviny
Duel tabuľkových susedov, „boj“ Východ verzus Západ priniesol prvú šancu po bekhendovej strele domáceho Vrábeľa, keď Mega nevedel na chvíľu, kde má puk. Rovnako z opačnej strany hokejky zakončoval ďalšiu humenskú akciu Kamenický. Prvá dlhšia stáž hostí v pásme východniarov skončila nebezpečnou strelou Danišovského, ale 5. min. bola rýdzo v moci „levov“. Po strele Bylinu a teči Michalčina puk Mega vyrazil pred Baláža, ktorý tutovkou nepohrdol – 1:0. O 31 sekúnd našiel Babynets medzi kruhmi Fedorka, ktorý si v nájazde položil Megu na ľad a zasunul do prázdnej brány – 2:0. Hostia sa zo sprchy otrepali, hral sa vyrovnaný hokej, v 15. min. mohla spraviť hľadisku radosť spolupráca Jokeľ – Markuš, Mega bol proti. V 17. min. bolo horúco v oboch bránkoviskách, najskôr bravúrne obstál v dobýjaní Sidor, keď na záver vychytal Pavešiča, ktorý hneď na druhej strane hákoval Vaška a ten ležiac na ľade ešte zakončil, Mega sa však reflexívne hodil za pukom. Presilovku „levy“ využili, Markuš zužitkoval prihrávku Jokeľa z uhla – 3:0.

Druhá tretina sa začala šancou Vaška, udreli však hostia: v 22. min. korigoval zblízka Ondris, čím dali najavo, že zápas rozhodne nevzdali. Dobrú pozíciu spálil Pék, viac sa hralo v humenskom pásme, v 32. min. hrozil zblízka Ondris. Z brejkových akcií neuspeli Vaško ani Vrábeľ, v tutovke zlyhal Solomonchak. V 35. min. sa hostia dostali v presilovke na kontakt, v 38. min. po teči Šalku už vyrovnali.

Do tretej tretiny vstúpili „levy“ úspešne, Baláž bol dôrazný pred Megom – 4:3. V 48. min. sa dostal Smolka až pred Sidora, humenský gólman zachránil. V 50. min. super akcia v presilovke „levov“, teč Babynetsa, skvelý Mega. V 54. min. sa obetavo hodil po puku pred bránkoviskom Fedorko, opäť čaroval Mega. Bomba Solomonchaka skončila v betónoch brankára. V 59. min. Jokeľ famózne motal puk na celej polovici klziska, našiel Baláža, ktorý v čase 59:02 zavesil – 5:3. Hostia siahli k power-play, Vaško získal puk a Fedorko do prázdnej bránu pečatil výsledok. Diváci skandovali v ošiali.

HK 95 Považská Bystrica – HC Prešov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. J. Ďurkech (Cíger, Rodionov), 44. Ligas (J. Ďurkech, Rodionov), 55. Drevenák (Ďurina, Pšurny). Strely: 38:34. Vylúčenia: 6:4 na 2 min., navyše Bednár 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Rehák, Tvrdoň. Diváci

Považská Bystrica: Kompas – L. Ďurkech, J. Ďurkech, Frančovič, Trška, Niník, Leško, Augustín – Cíger, Ligas, Koleda – Drevenák, Pšurný, Ďurina – Danielčák, Németh, Mokrohajský – Bednár, Rodionov.

Prešov: M. Marcinek – Zavalniuk, Španko, Kováč, Matejovie, Lamač, Benko – P. Marcinek, Tužinský, Lupták – K. Lunter, Stena, D. Novák – Shevchenko, Novotný, Magdolen – Liubimov, Hrabčák, Górás.

Súhrn zaslal klub HK 95 Považská Bystrica
Domácich Panterov po hladkom víťazstve s Novými Zámkami čakal doma taktiež omladený Prešov. Napriek viacerým vyloženým šanciam v prvej tretine nedokázali prekonať hosťujúceho brankára. V druhej tretine sa hra viacej vyrovnala a tímy nedokázali skórovať v presilových hrách. Dve minúty pred druhou sirénou strelou švihom z vrchu kruhu otvoril skóre domáci Juraj Ďurkech. Aj napriek viacerým presilovým hrám, ktoré mal Prešov, hosťujúci hráči nedokázali prekonať  výborne chytajúceho Erika Kompasa, ktorý nakoniec udržal čisté konto do záverečného hvizdu. Domáci do konca zápasu pridali ešte dva góly a na Považí zaslúžene ostávajú tri body.

HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Góly: 4. Klenko (Hrudík), 38. Kluka (Kováčik, Kalináč), 45. Kalináč (Podstavek), 59. Bečka (Podstavek, Kalináč) – 54. Kristín (Kútny, Brňák), 60. Medek (Trenčan, Jakubík), 60. Kokavec (Ďuriš). Strely: 40:37. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Gibl, Hlaváček a Uhnák 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Šotek, Kovalík. Diváci: 1329.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Duran, Šťastný – Podstavek, Laššo, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Bečka, Uhnák, Tomčák – Dvonč, Klenko, Gergel.

Dubnica nad Váhom: Gibl (37. Pajpach) – Brňák, Jarábek, Rehák, Matejovič, Hohl, Hlaváček, Plavecký, Vladimirov – Kútny, Lantoš, Kristín – Kokavec, Ďuriš, Krajči – Krajč, Jakubík, Trenčan – Medek, Prna, Vakhrameev.

Dopisovateľ: Michal Škripec, HC Topoľčany
Dnes sme v Topoľčanoch videli fantastické hokejové divadlo so všetkým čo k tomu patrí! Zápas sa hneď od jeho začiatku odohrával vo vysokom tempe. V hokejovej prestrelke využili Topoľčany jednu zo svojich prvých striel a hneď v 4-tej minúte po strele Jozefa Klenka viedli 1:0. Gól Klenka pridal na kvalite stretnutia a z pohľadu diváka muselo byť jasne, že sa stretli dva kvalitné prvoligové tímy. Do konca tretiny sa už domácim nepodarilo skórovať, aj keď mali viacero šancí.

Po prestávke hokejové zápasenie pokračovalo. Vyvrcholilo v 37.minúte hromadnou bitkou, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľadovej ploche včetne brankára hostí. Rozhodcovia po tomto incidente rozdávali nižšie aj vyššie tresty. Najvyšší trest si odniesol brankár Gibl, ktorý bol vylúčený do konca stretnutia. Po tomto pochopitelne došlo v bráne hostí k zmene. Hneď v 38. minúte už využil presilovú hru Michal Kluka a zvýšil stav stretnutia ba 2:0. Do konca tretiny sa stav už nemenil.

V tretej tretine sa skóre menilo po prihrávkach Podstaveka a Ďurča a góle Martina Kalináča. V 54. minúte sa podarilo gólovo prebudiť aj Dubnici, gólom Kristína hostia znížili stav stretnutia na 1:3. V posledných dvoch minútach tretej tretiny súper odvolal brankára a záčal záverečný tlak, ktorý sa podarilo prelomiť Martinovi Kalináčovi. Ten vytiahol puk z obranného pasma, prihrávkou našiel Simona Durana, ktorý puk posunul Patrikovi Bečkovi. Ten už dal gól do prázdnej bránky súpera. Posledná minúta dala ešte nádej na víťaztvo Dubničanom, keď po góloch Medeka a Kokavca znížili stav na 3:4. Topoľčany ale víťazný stav udržali a porazili tak Dubnicu v riadnom hracom čase. Zápas videlo viac ako 1 300 divákov, ktorí si domov odniesli pekný hokejový zážitok.

HC Mikron Nové Zámky B – HK Martin 0:19 (0:9, 0:5, 0:5)

Góly: 1. Poliaček (Brezniak, Oravec), 2. Zeliska (Brveník, Dírer), 9. Markovič (Pacalaj, Rudzan), 10. Poliaček (Jurášek), 11. Paulíny (Rešetár, Barto), 11. Markovič (Langhammer), 14. Rudzan (Lednický), 16. Dírer (Zeliska, Brveník), 18. Brveník (Dírer, Zeliska), 22. Poliaček (Burzík), 29. Dírer (Rešetár, Paulíny), 32. Barto (Rusina, Themár), 36. Brveník (Zeliska, Dírer), 38. Markovič (Rudzan, Oravec), 47. Barto (Paulíny, Brezniak), 48. Markovič (Oravec), 54. Brveník (Dírer, Zeliska), 59. Zeliska (Barto), 60. Barton (Paulíny). Strely: 14:75. Vylúčenia: 2:3 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Junek, Vyšný. Diváci: 38,

Nové Zámky B: Vyžnikár – Kudrna, Petro, Evdokimov, Štefánik, Židulják, Procháczka, Novotný – Maroš, Vörös, Ryšavý – Kucsera, Gubó, Hariš – Janka, Danilov, Brza – Otruba, Dybanev.

Martin: Bernát – Junas, Oravec, Pacalaj, Burzík, Rusina, Themár, Lednický – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Brveník – Paulíny, Barto, Rešetár.

Dopisovateľ: Patrik Koči, HC Mikron Nové Zámky
Po prekvapivom zaváhaní v Spišskej Novej Vsi nastúpili v piatok Martinčania na ľade posledných Nových Zámkov B. Do mladého mužstva z juhu Slovenska sa pustili s poriadnou chuťou a z bezmocného domáceho brankára Vyžinkára urobili štatistu. Až 19 zo 75 striel skončilo gólom hostí, naopak domáci Novozámčania neskórovali už v treťom zápase po sebe. Naopak, utŕžili najvyššiu prehru v sezóne 0:19.